TLEN W KOSMETOLOGII!

Tlen jest sekretem życia. Jego braki powodują, iż skóra traci blask. Przyspiesza się proces starzenia i staje się przesuszona. Jednakże firmy farmaceutyczne, kosmetyczne, gabinety piękna wyszły naprzeciw oczekiwaniom osób, które pragną dbać o pielęgnację skóry. Oferują one zabiegi dotleniające oraz kosmetyki.

Tlen jest lekiem na złą kondycję naszej skóry. Ampułki, kremy lub maseczki to najczęstsza postać kosmetyków dotleniających.

Gabinety kosmetyczne oferują szeroki wachlarz zabiegów dotleniających. Mianowicie zabieg oczyszczania twarzy i wykonanie peelingu. Następnie nakłada się emulsję dotleniającą, w skład której wchodzą np. wyciągi z sosny, chmielu, cytryny, rozmarynu oraz różne olejki. Często wykonywany jest masaż twarzy, który nadaje zabiegom intensywności. Potem nakłada się maseczki, serum i krem. Mają one zadanie by dotlenić skórę, oczywiście wykonywane w seriach. Dzięki temu nasza skóra powraca do równowagi biochemicznej i wygląda zdrowo.

Prowadzone są również terapie tlenem w komorach hiperbarycznych. W ofertach gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej występują zabiegi, które stymulują skórę odżywiając ją i dotleniając. Tlenoterapia hiperbaryczna jest jednak o krok dalej. Tlen podany pod wysokim ciśnieniem stymuluje produkcję substancji odpowiedzialnych za budowę skóry właściwej oraz komórek macierzystych. Pomaga także w produkcji kolagenu poprawiając w ten sposób jędrność skóry.

Ma wpływ na wydalanie toksyn z organizmu co przyczynia się do usuwania ich oraz skuteczniejszą ochronę przed atakami wolnych rodników. Nasza skóra staje się jędrna i poprawie ulega jej koloryt. Tlenoterapia poprawia również jakość snu i tym samym zdolność organizmu do regeneracji. Zmniejsza obrzęki oraz stany zapalne związane ze zmianami skórnymi.

Kosmetyki dotleniające

Kiedy zauważymy, że nasza skóra staje się szara i ziemista musimy reagować. Taką kurację możemy wykonać sobie w domu stosując odpowiedni krem pobudzający pracę komórek. Źródłem energii są kosmetyki zawierające cząsteczki ATP, pobudzające metabolizm. Wtedy skóra zacznie robić się jędrniejsza i gładsza, co prowadzi do tego że będzie wyglądać zdrowo. Silne działanie mają kremy do stosowania na noc.

Każdy krem, który jest przez nas stosowany powinien być wklepywany oraz kolistymi ruchami powinniśmy wykonać masaż dla lepszego wchłaniania się w skórę.

Zaleca się stosowanie 2-3 razy w tygodniu maseczek lub serum dotleniających, podtrzymujących działanie kremu.

Ważne jest, aby dbać o higieniczny tryb życia, gdyż palenie papierosów, picie zbyt dużej ilości alkoholu, kawy, brak ruchu, zła dieta, stres i przemęczenie źle wpływają na wygląd naszej skóry. Trzeba przyjrzeć się naszym nawykom, zmienić je i wtedy rozpocząć kurację kosmetykami oraz w komorze hiperbarycznej. Spędzaj też więcej czasu na świeżym powietrzu co wpływa dobrze na organizm.

Jeden komentarz

  1. Cześć, to jest komentarz.
    Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
    Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.

Dodaj komentarz