Jak pokonać starość?

Korzystając regularnie z tlenoterapii w komorze hiperbarycznej pomagamy organizmowi w opóźnieniu procesu starzenia się. Dzieje się tak dzięki przyspieszeniu procesów metabolicznych organizmu.

Skutki tlenoterapii hiperbarycznej to przede wszystkim:

– dobra forma fizyczna

– składniki odżywcze przedostające się do tkanek

– usunięcie toksyn z organizmu

– lepsze samopoczucie

– spokojny sen

Tlen medyczny stosowany jest w terapiach odchudzających, odmładzających oraz poprawiających kondycję naszego organizmu.

Czy tlenoterapia hiperbaryczna może być nadzieją dla osób w podeszłym wieku?

Oczywiście, gdyż niesie pomoc w walce z objawami starzenia się organizmu. Przyczynia się m.in. do: zwiększania sprawności fizycznej i kondycji, którą posiadaliśmy w młodości. Nadaje skórze świetlisty wygląd, a także poprawia nasz nastrój, sen, koi różnego rodzaju ból np. kolan, bioder, kręgosłupa. Wspomaga układ oddechowy i odpornościowy, dzięki czemu szybciej zwalczamy wirusy i bakterie. Następuje wzrost ilości komórek macierzystych, a nasze procesy poznawcze jak koncentracja czy pamięć stają się efektywniejsze.

Komórki i tkanki organizmu zostają dotlenione co powoduje poprawę sprężystości skóry oraz przywraca jej młodzieńczy wygląd. Zmarszczki zostają pomniejszone, natomiast poziom kolagenu i elastyny zwiększony. Dzięki tlenoterapii rany, obrzęki oraz blizny goją się bardzo szybko.

Osoby starsze są narażone na ograniczenie dostawy tlenu do organizmu, jednakże dzięki właściwościom tlenu w podwyższonym stężeniu tętnice mózgowe zatrzymują swoją elastyczność. Tlenoterapia wpływa korzystnie na zdolność twórczego myślenia, zapamiętywania i koncentracji, dzięki czemu osoba starsza czuje się  zdrowiej, jest aktywniejsza i posiada dużo energii. 

Częste urazy, które są skutkiem upadków, powikłania po operacjach i zabiegach kosmetycznych oraz choroby mogą się zmniejszyć lub całkowicie wygoić poprzez terapię w komorze hiperbarycznej.

Dodaj komentarz