Walka z boreliozą!

Borelioza jest chorobą wywołaną przez infekcję bakteryjną. Na początku stadium można ją szybko wyleczyć antybiotykami. Natomiast w przypadkach przewlekłych objawów skutki choroby mogą utrzymywać się dłużej po zakończeniu terapii antybiotykiem. Osoby te wymagają leczenia wspomagającego lub rehabilitacji.

Do objawów boreliozy zaliczamy m.in.: gorączkę, poty, dreszcze, uderzenia gorąca, zapalenia stawów oraz objawy ośrodkowego układu nerwowego, jak nudności, sztywność karku, ból głowy, wymioty. Powikłaniem może być zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej ogranicza stany zapalne i łagodzi objawy przewlekłej infekcji. A regularne zabiegi w komorze wspomagają organizm w czasie długotrwałej antybiotykoterapii. Tlen jest silnym środkiem bakteriobójczym, natomiast bakteria Borrelia burgdorferi umiera pod wpływem dużej ilości tlenu. Tak więc tlenoterapia niszczy bakterie beztlenowe wywołujące wiele infekcji zagrażających życiu. Tlen wypiera z organizmu toksyny umożliwiając samoleczenie i głęboką regenerację.

Dzięki tlenoterapii wewnątrzkomórkowe bakterie (np. Mycoplazma, Bartonella), pierwotniaki i wirusy zostają zabite. Wspomaga tym samym przyrost nowych komórek. U pacjentów z boreliozą, korzystających z tlenoterapii, zaobserwowano tzw. reakcję Jarischa-Herxheimera, która jest wyznacznikiem skuteczności tej metody leczenia. Do tej reakcji dochodzi, kiedy z zabitych antybiotykiem bakterii zostaje wydzielona toksyna. Jest to dowód, iż duże dawki tlenu są toksyczne dla bakterii Borrelia burgdorferi.

Tlenoterapia hiperbaryczna jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą skutecznie walczyć z bakteriami boreliozy.

Zaleca się tlenoterapię dla walki z:

Neuroboeliozą

rumieniem wędrującym

Borrelial Lymphocytoma

Przewlekłym zanikowym zapaleniem skóry kończyn

Zapaleniem stawów

Zapaleniem mięśnia sercowego

Tlen działa jak antybiotyk i dlatego zakłóca metabolizm bakterii. A wykorzystując dodatkowo antybiotykoterapię, tlen dostarczany pod wyższym ciśnieniem w komorze hiperbarycznej sprawi, iż działanie leków będzie skuteczniejsze.

W leczeniu boreliozy zaleca się, aby zaaplikować tlen jak najszybciej od momentu zakażenia, w cyklu około 40 sesji w komorze, stosowane intensywnie, czyli codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Stanowi to uzupełnienie standardowego procesu leczenia.

Działanie tlenoterapii hiperbarycznej jest skuteczne nawet po wielu latach zmagania się z tą chorobą. Dzięki takim sesją ustępuje drętwienie kończyn i skurcze około-oskrzelowe, bóle stawów, powraca dobry sen i radość życia.

Dodaj komentarz